امروزه پرداختن به ورزش یکی از ارکان اصلی زندگی است که باید با برنامه ریزی صحیح ودقیق برای آن وقت گذاشت.ورزش موجب کاهش فشار خون، پایین آوردن تعداد ضربان قلب و افزایش ظرفیت هوازی همراه با کاهش درصد چربی بدن، جلوگیری از پوکی استخوان و سبب تقویت آنها می شود و از آنجا که پوکی استخوان از بیماریهای رایج بین زنان است، توجه به این نکته ضروری است که ورزش سبب حفظ تراکم استخوان زنان می شود و در صورت مصرف مقادیر کافی کلسیم، ورزش در شکل گیری استخوانهای قویتر کمک نیز خواهد کرد.

به گزارش مدیریت اداری، مالی و پشتیبانی سازمان؛ اولین برنامه گروه کوهنوردی بانوان با حضور 16 نفراز بانوان سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی عصر دیروز در مسیر بنددره- روستای دزگ شهرستان بیرجند برگزارشد.

سلیمه آهنی مسوول گروه کوهنوردی بانوان سازمان  در این مراسم گفت :طبیعتا همه ما راه رفتن را خوب آموخته ایم و در طول روز جهت فعالیتهای روزانه خود راه زیادی را طی می کنیم.اما کوهنوردی و راه پیمایی در کوه اصولی دارد که با رعایت آنها دچار کمترین عوارضی نخواهیم شد.

 وی ضمن بیان اصول کوهنوردی افزود: کوهنوردی اگر چه ورزش نسبتاً سنگینی است، اما به کوهنورد درس بردباری و فداکاری می‌آموزد.

آهنی گفت: با رعايت يك سري قواعد ساده مي توانيم با گام برداري صحيح و تقسيم انرژي مناسب از آسيبهاي رايج ورزش كوهنوردي اجتناب كنيم.معرفی مدیر

جواد لطفی

مدیر امور اداری، مالی و پشتیبانی

نمودار سازمانی

 

کتابخانه و مرکز اسناد

روزنامه آوای خراسان جنوبی